Ünlülerin Twitter Adresleri ve En son Tweetleri
Header
twittersuc

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter’ın Türkiye’de ofis açmak için istediği yasal değişiklikleri gündeme aldıklarını açıkladı.

Yıldırım’ın açıklamasına göre Twitter yetkilileri, Türkiye’de twitter (daha fazla…)

fakefollowers

Imperial College London tarafından yapılan bir araştırma, tweet gönderme saatlerinin gerçek ve sahte hesapları ayrıştırma etkisine sahip olduğunu ortaya çıkardı. (daha fazla…)

Twitter-bir-DVR-modu-sunma-dusuncesinde

Twitter, farklı bir hizmeti kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor.

Twitter patronu Dick Costolo verdiği bir demeçte, sosyal ağa DVR tarzında bir özellik eklemek istediğini ifade etti. Günümüzde canlı yayınları kaydederek sonraki bir zaman diliminde izlememizi sağlayan DVR özelliği Twitter’da farklı (daha fazla…)

hassa

Twitter, kullanıcılarını sakıncalı içeriklerden korumak için yeni bir güvenlik tercihini yayına soktu. Daha önce web’de geçerli olan uygulamayı mobil platformlar için de kullanılabilir hale getiren güncelleme ile tweetlerin içine yerleştirilmiş cinsellik ve (daha fazla…)

DM

Twitter gerçekleştirdiği güncelleme ile Android, iPhone, iPad, Mac, twitter.com, mobile.twitter.com ve TweetDeck ürünlerini daha iyi koordine ettiklerini duyurdu. Bundan böyle güncelleme aracılığıyla Direkt Mesajlar (DM) tüm cihazlar ve (daha fazla…)

twitter-follow-me

Üçüncü parti politikasında düzenlemeye giden Twitter, aynı zamanda otomatik takip ve bazı servislerin engellenmesi konusunda yaptığı kural değişikliklerini de yayınladı. Düzenleme üçüncü parti uygulama ve geliştiricilere yönelik olsa da içinde kullanıcıları ilgilendiren bazı maddeler de barındırıyor. Zira mikroblog sitesinin (daha fazla…)

fake-twitter-followers

Kullanıcı sayısını her geçen gün daha da artıran Twitter,  sahte hesaplardan bir türlü kurtulamıyor. Özellikle reklam verenlerin başını ağrıtan sahte hesaplara, Twitter uzun zamandır savaş açmış durumda. (daha fazla…)

twitter-hashtags

Gezi gerginliği nedeni ile en çok kullanılan sosyal medya kanalı olan Twitter’da “Türkçe Tweet” sayısı günlük 18.8 milyona ulaşarak rekor kırdı. En çok paylaşılan mesaj Cem Yılmaz’ın “Gezi” Tweet’i olurken, #direngeziparkı hashtag’i en çok yazılan slogandı. (daha fazla…)

ope

Taksim’de çok sayıda polisle gerçekleştirilen sabah baskınının ardından İstanbul Emniyeti’nin Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde bir basın toplantısı düzenleyen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, sosyal medya kullanıcılarına yönelik bir operasyonun sinyalini verdi. Vali Mutlu, “Emniyet’in yetkili birimi sosyal medya üzerinde ters algı (daha fazla…)

kuş

Tweetleri söyleyeceklerine yetmeyenler için sosyal ağ liderinden sevindirici bir haber geldi. Mashable’nin haberine göre Twitter’ın şuan test aşamasında olduğu bilinen yeni projesi Tweet’lerde uzun mesajlaşmaların yapılabilecek olması.

Uzun mesajları Tweet olarak sosyal çevrenizle paylaşabilmenize imkan sağlayan (daha fazla…)