Ünlülerin Twitter Adresleri ve En son Tweetleri
Header

Eda Taşpınar Twitter – Eda Taşpınar’ın Resmi Twitter Adresi

Biyografi

Magazin programlarında devamlı yanmış (bronz) teniyle gördüğümüz ve nedir, necidir, şarkıcı mı, oyuncu mu, yönetmen mi, modacı mı vs.. vb.. diye merak ettiğimiz “Eda Taşpınar” kimdir. İşte kendi kelimeleriyle kısa bir Eda Taşpınar biyografisi..

11 yaşında eğitimim için Miami’ye gönderildim. İki sene Boca Ratenda’da okuduktan sonra, Robert Kolej’deki eğitimime devam etmek üzere Türkiye’ye döndüm. Daha sonra London College of Fashion ve Central School of St.Martins’de moda eğitimi aldım.
Tüm bu süreçte ayakkabı tasarımı, genel tasarım ve styling konularının yanı sıra vaktim el verdiğince moda fotoğrafçılığı, şapka tasarımı konularında kendimi geliştirmeye çalıştım.

Dünyaca tanınmış birçok markada staj yaptım, moda haftalarında backstage’lerde çalıştım ve tanınmış moda editörlerine asistanlık yaptım. Bu yoğun ve faydalı dönem, tasarımlarımı geliştirmemi ve eksiklerimi daha çabuk tamamlamamı sağladı. Bu sayede tanınmış yabancı ailelere ayakkabı tasarlama şansı yakaladım.

Türkiye’ye döndükten sonra profesyonel anlamda bu çalışmaları yapmaya ara verdim. Şimdi o heyecanı Punto ile birlikte, “Punto by Eda Taşpınar” adı altındaki ilk koleksiyonumla tekrar yakaladım.

Gerçekten yoğun bir dönem geçiriyorum. Tasarladığım kol düğmeleri, arkadaşım Ece Şirin’in Kanyon’daki “bee goddess” mağazasında satılıyor. Çantalarım ise eylül ayında şu an ismini açıklayamayacağım çok ünlü bir firma tarafından satışa sunulacak. Dubai’den bir grupla, çanta ve kol düğmesi koleksiyonumla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Tüm bu projelerin planlanması ve hazırlık aşamalarının tamamlanması hemen hemen 1.5 yılımızı aldı diyebilirim.

Atatürk büstleriyle ünlü heykeltıraş Prof. Kenan Yontuç’un torunu.

Resmi Twitter Adresi : www.twitter.com/edaataspinarSon 10 Tweet

">

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>